Jdi na obsah Jdi na menu
 

Exkurze 3. tříd do hradeckých lesů

7. 6. 2015

 

U Zděné boudy na nás čekal „vláček“ se třemi vagony a my vyrazili na cestu. Počasí příliš nepřálo, proto se hodily i deky, kterými jsme si mohli přikrýt kolena. První zastávka byla u rytířského hradiště, kde si všichni mohli zahrát na rytíře, proběhnout se dřevěnou překážkovou dráhou a využít čas i ke svačině. Vláček zahoukal a my jsme pokračovali okolo Šedého vlka, kolem dvou menších rybníků až k rybníku Výskyt. Zde jsme měli další přestávku. Prohlédli jsme si dřevěné sochy i symbolický strom zasazený kořeny vzhůru.

Další cesta vláčku nás vedla pohádkovou stezkou okolo dřevěných pohádkových bytostí až na místo budoucí dřevěné rozhledny. Odtud jsme se vraceli okolo Mazurových chalup a luk plných lučního kvítí k oboře s divočáky. To byl zlatý hřeb naší vyjížďky. Vidět zblízka urostlého kňoura a bachyni s pruhovanými selátky, dokonce si prasátka hladit, tak to byl opravdu zážitek.

Pak už jsme jen projeli okolo obory s daňky k lesnímu hřbitovu. Zde jsme nastoupili na městskou dopravu a vydali se na zpáteční cestu domů. Celou cestu vláčkem jel s námi jeden ze zaměstnanců lesů a putování doprovázel povídáním o lese i pohádkovým vyprávěním.

Krásná příroda, množství cest vhodných pro cyklisty či bruslaře, vřele doporučujeme třeba jako nedělní výlet.                                                                                     Miloslava Šanderová

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Všestary 57

495 458 158

hospodarka@zsvsestary.cz


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 509094
Měsíc: 1933
Den: 72